Spica Tea – bylinná zmes

Spica Tea

Spica Tea

Spica Tea(čaj) je špeciálna bylinná zmes liečivých rastlín podľa starovekej čínskej receptúry, z ktorej je možné pripraviť nápoj vhodný tak na letné, ako aj zimné obdobie. Je ľahký a chutný, neobsahuje kofeín, konzervačné látky a ani sladidlá, preto je ideálny pre každého človeka v akomkoľvek veku.

Obsahuje 5 rôznych bylín:

1. Čiernohlávok obyčajný – účinná pri prevencii infekcií

Protizápalový hojivý prostriedok zmierňujúci krvácanie. Pomáha pri kataroch dýchacích, tráviacich i močových ústrojov, pri vredovej chorobe žalúdka a dvanástnika, ale najmä pri ženských chorobách (ako základná droga s vňaťou alchemilky, betoniky, hluchavky, kapsičky pastierskej, levandule, ľubovníka, myšochvosta, nátržníka husieho, pŕhľavy, prasličky, repíka, veroniky a pod.). Zvonka urýchľuje hojenie rán a vo forme kloktadla slúži pri zápaloch sliznice ústnej dutiny a hltana. (http://carozahrady.sk/liecivebylinky/ciernohlavokobycajny.html)

2. Mandarínka obyčajná – podporuje funkciu pečene

Dobrý zdroj vitamínu C, obsahuje pektín, formu rozpustnej vlákniny, ktorá môže pomáhať ku znižovaniu hodnôt krvného cholesterolu. Vitamín C je tiež antioxidant, ktorý pomáha predchádzať škodám spôsobeným voľnými radikálmi a tak poskytuje určitú ochranu proti rôznym formám rakoviny. Dužina aj membrány obsahujú bioflavonoidy, ktoré účinkujú rovnakým spôsobom ako antioxidanty. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Mandarinka)

3. Mäta prieporná – má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti

Zvyšuje telesnú kondíciu, chuť do jedla a posilňuje celú nervovú sústavu. Jej prvoradé liečebné uplatnenie je pri všetkých druhoch žalúdočných ťažkostí. Aktivizuje vylučovanie pečene a pankreasu, utišuje bolesti žlčníka a žalúdka. Podporuje tvorbu tráviacich štiav a žlče a uvoľňuje svalstvo čriev. Pomáha pri hnačke a uvoľňuje kŕče v hrubom čreve. Zastavuje zvracanie, uvoľňuje kŕče žalúdku, lieči koliky a choroby čriev. Zmierňuje plynatosť a nadúvanie. Mätová silica má dezinfekčné účinky. Používa sa pri príprave protireumatických prípravkov. Prináša úľavu pri bolestiach hlavy a migrénach. Mäta obsahuje asi 1-2 % silice v ktorej je cca 50 % mentolu. Mentol je nevyhnutnou surovinou pre výrobu zubných pást, osviežujúcich masážnych krémov, pleťových masiek. Dodáva im sviežu vôňu a pri styku s pokožkou, príjemný chladivý pocit. (http://www.bylinky.sk/?/Atlas/Mata)

4. Sladké drievko – má protivírusové účinky

Rastlina je súčasťou čajov proti kašľu, keďže obsahuje látky, ktoré podporujú vykašliavanie. Pomáha aj pri prechladnutí, zápaloch priedušiek, pľúc, bronchitíde i astme.
Okrem toho pomáha pri liečení vredov žalúdka a dvanástorníka, rôznych tráviacich ťažkostí a zápalov, zápche, mierne detoxikuje. Je účinná pri zníženej funkcii nadobličiek a prináša úľavu pri symptómoch menopauzy, podporuje tvorbu ženských hormónov a pomáha aj pri nepravidelnej menštruácii. (http://www.nazdravie.sk/sladke-drievko)

5. Ganoderma Lucidum (Reishi) – podporuje imunitu

Blahodarné liečivé účinky rodu Ganoderma a oblasti jej využitia boli známe v tradičnej čínskej medicíne, predovšetkým v liečiteľských praktikách Ďalekého východu, dávno pred tým, než ich naznačilo zistenie chemickej a biologickej štruktúry či dôkazy účinnosti.

Ak chceme uviesť jej rozmanité použitia výrazmi modernej medicíny, môžeme zmieniť nasledovné: nervové vysilenie (neurastenia), celková vyčerpanosť spôsobená dlhotrvajúcimi chorobami a slabosť, nespavosť, nechutenstvo (anorexia), závrat, chronický zápal pečene (chronická hepatitída), zvýšený krvný cholesterol (hypercholesterolémia), vysoký krvný tlak (arteriálna hypertenzia), koronárna choroba srdca, chronická bronchitída u starších ľudí spojená so silným kašľom, morská choroba (kinetóza) a zhubné ochorenia (nádory a rakovina), ako aj protilátka pri otrave hubami. Niektoré nedávne čínske výskumy sa sústredili na získanie dôkazov v prospech účinnosti liečebných postupov zameraných na spomalenie starnutia (predĺženie dĺžky života), zníženie krvného cholesterolu a následne prevencie aterosklerózy, zlepšenie krvného obehu, hepatitídy, úpadku imunitných funkcii spojeného so starnutím a vekom spôsobenej mužskej sexuálnej dysfunkcie, potláčanie toxicity chemoterapie, protinádorový a protikarcinogénny účinok a prekonanie úpadku imunitného systému vyvolaného liekmi.
viac o Ganoderme sa dočítate tu:  – KLIKNITE SEM –

Podľa čínskych zdrojov bola táto zmes používaná na zníženie vnútornej teploty tela.

Objednajte si SPICA TEA s 25% zľavou ešte dnes – KLIKNITE SEM

a zadajte (v 2/3 kroku objednávky) členský kód 310000966 alebo zavolajte na číslo 0908033380 a rovno si ho rezervujte.

Spica Tea

Spica Tea

Najnovšie články od Róbert Končal (zobraziť všetky)
Tento obsah bol zaradený v Blog a označkovaný ako , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *