RAW Tartaletky

Je o mne všeobecne známe, že sladké môžem 🙂 Keďže som typ, ktorý ľahko priberie, naučil som sa vyrábať vlastné sladkosti, ktoré sú bez pridania rafinovaného cukru. Ak Vás najbližšie prepadne chuť na sladké, tak si pripravte tento neskutočne chutný a zdravý dezert. Je dostatočne sladký a extrémne jednoduchý na prípravu. Nechajte sa inšpirovať receptom na RAW Tartaletky.

Jednoducho si ho zamilujete.

Výhody:

 • bez pridania cukru
 • bez pečenia
 • vhodný aj pre vegánov

Recept na RAW Tartaletky

Ingrediencie:

Korpus:

 • 200 g datlí
 • 150 g strúhaného kokosu

Plnka:

 • 1 ks veľkého manga
 • 50 g ovsených vločiek (rozmixovaných na prach)
 • 10 tabletiek Spiruliny (rozdrvených na prach)
 • 100 g strúhaného kokosu
 • 1 hrnček vlašských orechov (rozdrvených)
 • ½ hrnčeka chia semienok

Príprava:

Korpus

Datle si necháme odstáť vo vode približne 2 hodiny, potom ich rozmixujeme na jemnú kašu. Pridáme strúhaný kokos a miešame, kým nám nevznikne hustá lepkavá hmota. Formičky si môžeme vymazať kokosovým olejom alebo vystlať potravinárskou fóliou, na spodok povtláčame kašu a necháme odstáť približne na 2 hodiny v chladničke.

Poleva:

Mango si rozmixujeme v mixéri a vylejeme do misy. Pridáme Spirulinu, ovsené vločky, kokos, chia semienka a dobre premiešame. Vznikne nám kaša, ktorú použijeme na vrch korpusu.  Na záver si tartaletky posypeme vlašskými orechmi (ozdobíme podľa fantázie) a necháme  na 2 hodiny odstáť v chladničke. Následne podávame.

Prajem dobrú chuť 🙂

 • ak sa Vám recept na RAW Tartaletky páčil, napíšte mi do komentára

5 dôvodov prečo užívať Spirulinu pravidelne

1. Spirulina je obzvlášť bohatá na ľahko stráviteľné bielkoviny (obsahuje 50 až 71% bielkovín). Podporuje produkciu makrofágov, čo je druh bielych krviniek, ktoré zabraňujú infekciám a bojujú s nimi. (http://www.inspiredliving.com/greenfoods/a~spirulina-immunity.htm)

spirulina

spirulina

2. V štúdiách z roku 2005 zverejnených v Journal of Medicinal Food sa potvrdilo, že Spirulina pomáha inhibuje alergické reakcie najmä u ľudí, ktorí trpia alergickou nádchou. Ukázalo  sa, že pravidelné  užívanie vysokých dávok Spiruliny môže pomôcť alergikom zažiť dramatické zlepšenie ich alergických príznakov. (http://www.naturalnews.com)

3. U Spiruliny bolo preukázané, že môže byť účinná pre liečbu anémie. Vo svojej knihe – Healing with Whole Foods: Asian Traditions and Modern Nutrition –  autor Paul Pitchfordvysvetľuje, ako Spirulina a  iné formy mikro-rias môžu účinne podporiť tvorbu červených krviniek, a to najmä ak sú užívané v kombinácii s vitamínom B12. (http://www.naturalnews.com/027213_spirulina_anemia.html)

4. Spirulina je silný čistič krvi, keďže je bohatá na fykocyanín a chlorofyl. Nielen, že tieto dve dôležité živiny podporujú rast krviniek, ale podporujú aj existujúce prekrvenie. Štruktúra molekuly chlorofylu je takmer identická s molekulou hemoglobínu (červené krvné farbivo)  – zodpovednej za čistenie krvi. (http://www.drmirkin.com/nutrition/N246.html)

5. Spirulina obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre ľudský organizmus. Je bohatá na gama-linolénove kyseliny (GLA), a tiež alfa-linolénove kyseliny (ALA), kyselinu linolovú (LA), kyselinu stearidonovú (SDA), eikosapentaenovú kyselinu (EPA) , kyselinu dokosahexaenovú (DHA) a kyselinu arachidónovú (AA), obsahuje vitamíny B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (nikotínamid), B6 (pyridoxín), B9 (kyselina listová), vitamín C, vitamín A a vitamín E. Je tiež zdrojom draslíka, vápnika, chrómu, medi, železa, horčíka, mangánu, fosforu, selénu, sodíka a zinku.  Spirulína obsahuje množstvo pigmentov, ktoré môžu byť prospešné a biologicky upotrebiteľné, vrátane beta-karoténu, zeaxantínu, chlorofylu-a, xantofylu, echinenonu, myxoxanthophyllu, kantaxantínu, diatoxanthinu, 3′-hydroxyechinenonenu, beta-kryptoxantínu a oscillaxanthinu, plus phycobiliproteins c-fykocyanínu a allofykocyaninu. Je vynikajúci detoxikátor, alkalizátor, chráni srdce a štartuje imunitný systém. (http://www.cez-okno.net/clanok/je-spirulina-definitivne-superpotravinou)

Spirulina sa stala populárnym výživovým doplnkom pre jej pozitívny vplyv pre ľudský organizmus. Bola schválená FDA, WHO a inými zdravotníckymi autoritami ako zdraviu prospešná potravina.

Objednajte si SPIRULINU s 25% zľavou ešte dnes – KLIKNITE SEM

a zadajte (v 2/3 kroku objednávky) členský kód 310000966 alebo zavolajte na číslo 0908033380 a rovno si ho rezervujte.

Spirulina

Spirulina

 

Najnovšie články od Róbert Končal (zobraziť všetky)
Tento obsah bol zaradený v Blog, Superjedlá a označkovaný ako , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *